Prechádzka v kočíku je pre bábätká skvelým spôsobom, ako sa upokojiť a zaspať. Čerstvý vzduch, jemný pohyb a rytmus krokov dokážu zázraky. No nie vždy je uspanie dieťaťa v kočíku tak jednoduché, ako sa zdá. Ak sa aj vy trápite s uspávaním vášho drobca, nezúfajte! V tomto článku vám prezradíme tipy na pokojný spánok vášho dieťatka v kočíku.

 

Dôležitý je správny čas

Vychytiť ten správny čas na prechádzku a uspávanie je kľúčové. Bábätko by nemalo byť príliš unavené, ale ani príliš rozrušené. Sledujte preto jeho signály únavy, ako zívanie, trenie očí a mrzutosť. Vyhnite sa prechádzkam po kŕmení, keď je bábätko sýte a môže mať ťažkosti so zaspávaním.

 

Pohodlné prostredie v kočíku

V kočíku by malo mať bábätko dostatok priestoru a pohodlia. Uistite sa, že je oblečené primerane počasiu a nie je mu príliš teplo ani zima. V letných mesiacoch ho chráňte pred slnkom pomocou slnečnej clony a naopak, v zimných ho zabaľte do teplého fusaku.

 

Upokojujúca atmosféra

Jemne hojdajte kočík a dodržujte pokojný a rytmický pohyb. Môžete si púšťať upokojujúcu hudbu alebo zvuky prírody. Ticho a tma tiež dokážu zázraky. Vyberte si pokojné miesto na prechádzku, kde nebude príliš veľa rušivých elementov.

 

Rituál pred spaním

Pred prechádzkou môžete zaviesť rituál pred spaním, ktorý bábätku napovie, že je čas na spánok. Môže to byť kúpanie, čítanie rozprávky, alebo spievanie uspávanky. Rituál by mal byť krátky a pokojný, aby sa bábätko príliš nenabudilo.

 

Trpezlivosť

Nie vždy sa podarí uspať bábätko v kočíku hneď. Nenúťte ho do spánku a buďte trpezliví. Ak bábätko nechce zaspať, skúste ho po chvíli preniesť do postieľky.

 

Tipy

  • Pred prechádzkou sa uistite, že bábätko má čistú plienku a nie je hladné.
  • Ak bábätko plače, skúste ho upokojiť jemným hovorením, hladením po tváričke alebo ho noste na rukách.
  • Nebojte sa experimentovať a skúšať rôzne techniky uspávania.
  • Každé bábätko je iné a to, čo funguje na jedno, nemusí fungovať na druhé.
  • Nepoužívajte cumlík na uspávanie bábätka, ak ho nedojčíte.

 

S trochou trpezlivosti a správnymi technikami sa vám podarí uspať vaše dieťa v kočíku a dopriať mu pokojný a zdravý spánok.

 

Kategórie
Aktuálne články

Magazín pre mamičky a všetkých, čo sa starajú o najmenších 🙂


Kontakt:

hello@leadmedia.sk

Matka je tá, ktorá môže nahradiť všetkých ostatných, ale ktorej miesto nemôže zaujať nikto iný.

Kardinál Mermillod

© 2023. All rights reserved.